Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Svet Westernových Koní

Westernové Plemená

American Quarter-Horse

Pôvod: USA

Výška: 1,45m - 1,60m

Sfarbenie: Všetky nezmiešané typy sfarbenia sú povolené

Charakter: Všeobecne majú tieto kone vynikajúci temperament a sú nadpriemerne inteligentné. Ľahko sa s nimi zaobchádza a sú veľmi spoľahlivé

Exteriér: Hlava quartera je malá, široká v čele a čeľustiach. Oči sú veľké a výrazné. Kohútik je nízky, ale dobre vytvorený. Chrbát,zadok a vnútorná strana stehien je dobre osvalená. Silné holene sú dobre stavané a dobre postavené.

Možnosť využitia: Quarter horse je výborný westernový kôň 

Chody: Quarteri sú rýchly, majú dobrú prirodznú rovnováhu a sú veľmi obratní. Vďaka mohutne osvalenému zadku, dobre utvoreným zadným nohám a rovnováhe sú tieto kone schopné bleskurýchle zrýchliť, zmeniť smer či zastaviť.

Zaujímavosti: Quarter horse predstavuje najstaršie a najpopulárnejšie americké plemeno koňa. Plemeno vzniklo krížením orientálnych koní, ktoré doviezli Španieli do Ameriky okolo roku 1600, s Anglickými plnokrvníkmi. V 17. a 18. storočí boli v Amerike dostihy veľmi populárne. Ale pretože tam však neboli k dispozícii typické dostihové dráhy a tiež chýbali dlhé rovné cesty, pretekalo sa na krátkych tratiach v obyčajných dedinách. Trať obvykle nebývala dlhšia než štvrť míľe (quarter of a mile = zhruba 400m). Víťaz musel byť schopný vyvinúť maximálnu rýchlosť behom krátkej chvíľe. Pretože na týchto štvrťmíľových tratiach vynikali predovšetkým tieto kone nad nejedným Anglickým plnokrvníkom, dostali meno Quarter horse(štvrťkár).

Image:Quarter Horse(REFON).jpg

TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok